Блог Дистанційної школи “Джерело”

Домашнє навчання очима мам хоумскулерів. Розповідь Анастасії

Катерина Когут, психолог «Центру дистанційної освіти «Джерело», 2018

Її діти не ходять до звичайної школи. "І для цього було дві вагомі причини" - розповідає Анастасія, мама 3-х дітей, - "Перша причина є доволі банальною - ми хотіли бути вільними в пересуваннях і в своєму житті. Другою ж суттєвою причиною відмови від школи став мій страх перед держслужбовцями в образі - «я тут головний і це мої правила». У мене зводило щелепи, коли я уявляла, що доведеться спілкуватися з «розумними тітками», які вирішуватимуть, що потрібно моїй дитині, і повчати мене, як треба її піднапружити, щоб все було правильно".

Ці причини спонукали Анастасію цілий рік переривати інтернет в пошуках інформації, щоб зрозуміти, як організувати освіту без участі школи. Але зважитися було складно. "Родичі переживали, я не була впевнена, що впораюся. Занадто багато питань. Зате чоловік був спокійний і впевнений. Саме він першим запропонував, щоб діти вчилися вдома. І його впевненість підтримує мене і заповнює досі наш простір, коли я скочуюсь в стан паніки: а раптом все не так, щось не виходить, може, я помилилася".

Першим відкриттям Анастасії стала потреба у її власній самоосвіті. З'ясувалося, що є чимало речей, яких вона не знає, не вміє тощо. Тоді ж остаточно вирішила взяти відповідальність за своїх дітей на себе. З цього моменту почалася її самоосвіта.

"Перші півроку ми не займалися предметами. Жодними. Я налагоджувала свій зв'язок з дітьми, повертала їхню довіру. У лютому ми все ж вирішили подивитися, що там з предметами і почали з тестування початкової школи. Виявилося, що донька знає вже весь перший клас і частину другого. Як? Ми ж нічого ще не робили, просто жили і гралися. Ці результати мене надихнули".

Анастасія розповідає, що вони пробували займатися кожного дня за розкладом, потім без нього, експериментували. Зрозуміли, що їм підходять не всі методи, знайшли свої і продовжують шукати і пробувати. Наповнили свої дні різними заняттями: музикою, спортом, каліграфією, архітектурою, вивченням мов, дослідженням тваринного світу, шкільних предметів тощо.

"Самоосвіта для нас - це, в першу чергу, стиль життя і батьківська робота, а ще партнерство і здатність домовлятися з дітьми. Це експеримент і постійно змінна тактика.

Чи складно нам? Так, непросто. В першу чергу доводиться перебудовувати власний пліснявий мозок. Самому продовжувати вчитися і переучуватися.

Чи все у нас легко, просто і променисто? Ні. Бувають проблеми, труднощі, зриви. Найчастіше вилазить «мама-монстр». У такі моменти я обіцяю всіх відправити в школу селища Василькове і більше не витрачати свого часу. Знаю, що неправильно лякати дітей школою, виправляюся. Зазвичай після таких сплесків ми розуміємо, що потрібно щось змінити, аналізуємо, Рефлексуючи,
знаходимо рішення і змінюємо.

Я займаюся більше собою, аніж навчанням дітей, а від моїх занять і інтересів народжується тема тижня або місяця, переплітаючись з дитячими інтересами.

Я хочу допомогти своїм дітям розкрити власні таланти, знайти свій шлях, свою справу, своє місце. Навчити користуватися можливостями, не боятися вирішувати будь-які проблеми, ставитися до них як до завдань, мати бажання і цілі, йти до них, використовувати доступні ресурси і отримувати задоволення від життя. І буду рада, якщо це у них почне виходити років з 12-15, а не з 30 як у мене".

Автор: Катерина Когут

Залишити коментар
Директор "ЦДО "Джерело"
Кузьменко Олена Анатоліївна:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00
Секретаріат "ЦДО "Джерело":
Приймальні дні Пн-Пт з 09:00-17:00
Директор "ЦДО "Джерело Плюс"
Каран Вячеслав Вікторович:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00

Секретаріат ЦДО "Джерело Плюс":
Приймальні дні Пн-Чт з 09:00-17:00
Адміністратор школи:
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту (виключно Атестація)
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело Плюс":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело Плюс",
телефон +38 096 438 87 38
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 40345655
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело Плюс»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 43642254