Блог Дистанційної школи “Джерело”

Нокдаун традиційної шкільної освіти

Маленький хлопчик прийшов зі школи додому і поскаржився матері:

«Я завтра туди не піду: читати я ще не вмію,

писати теж, а говорити вони мені не дозволяють».

Стівен Гаррісон. «Щаслива дитина»

От що ми маємо на даний момент. Починаючи із другого класу загальноосвітньої школи дітям не хочеться вчитися. Їм нудно та нецікаво. Вони змарнілі і стомлені від постійного примусу до занять, які їх не «гріють».

Перспективу подальшого розвитку такого навчання не малюватиму - песимістичних статей не бракує. Та вирішенню проблем вони аж ніяк не сприяють. Лише посилюють існуючі.

Мені кортить покопатися у суті – що не так із нашими школами? Де ж стається таке прикре викривлення? Адже навчальні предмети – це знання про життя, різні його сторони. Як же можна примудритися так розповідати про цей неймовірний світ дітям, що їм нецікаво?

Наприклад, один із моїх улюблених предметів - математика -зусиллями заштурханих реаліями шкільних педагогів та невдало складених підручників зводиться до банального рахування. Сучасна дитина запитує прямо: «Навіщо вчитися рахувати, коли калькулятор є в мобільному?» Питання просте як двері, але відповісти непросто, еге ж?

У переважній більшості шкіл дітям забувають розповісти, що передусім математика вчить думати, мислити. Аналізувати інформацію, складати оптимальні комбінації. Добирати вдалі варіанти та вирішувати життєво важливі проблеми. Тільки для цієї мети необхідні різноманітні та цікаві завдання, які збурюють розумову активність, коли так кортить вирішити завдання, що забуваєш про все на світі!.. А не 1000 однотипних задач із відірваними від повсякденного життя дитини умовами.

Що маю на увазі? Читаємо підручник загальноосвітньої школи: «Одна бригада збудувала за тиждень 5 будинків, а інша…» Подобається це чи ні, а слово «бригада» для сучасного другокласника нічого не говорить (хіба що відлунює однойменним серіалом), як і слово «верстати». Не віриться? Ок, на які заводи чи фабрики зараз малечу водять на екскурсії? Чи, може, по телевізору розповідають, що таке «верстат»?

Складається враження, що так звана традиційна система української шкільної освіти намагається ігнорувати той факт, що світ навколо змінився. Оскільки підхід до навчання в наших загальноосвітніх школах – поєднання зачерствілого консерватизму із безсистемними непродуманими ноу-хау. Як же це може допомогти дитині підготуватися до ефективної діяльності у висококонкурентному середовищі?

Поміркуймо, якщо людину висадити десь у джунглях, що виявиться доцільнішим – просто дати їй якийсь хаотично добраний набір продуктів чи навчити добувати їжу та самостійно орієнтуватися на місцевості? Як гадаєте?

Спроби запхнути в учнів силу – силенну інформації вже довели свою практичну безпорадність – просто погляньмо, скільки людей працює за фахом? Скільки з них є гарними спеціалістами у своїй царині?

Ці запитання, а також те, що традиційна шкільна освіта виявилася не здатною підготувати дитину до швидких темпів розвитку сучасного світу, змушують шукати їй альтернативу. І зараз все більше батьків обирають для своїх дітей дистанційну форму навчання.

Що воно таке це «дистанційне навчання» і з чим його їдять - поговоримо наступного разу. Гарного всім дня)

Автор: Катерина Когут

Залишити коментар
Директор "ЦДО "Джерело"
Кузьменко Олена Анатоліївна:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00
Секретаріат "ЦДО "Джерело":
Приймальні дні Пн-Пт з 09:00-17:00
Директор "ЦДО "Джерело Плюс"
Каран Вячеслав Вікторович:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00

Секретаріат ЦДО "Джерело Плюс":
Приймальні дні Пн-Чт з 09:00-17:00
Адміністратор школи:
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту (виключно Атестація)
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело Плюс":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело Плюс",
телефон +38 096 438 87 38
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 40345655
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело Плюс»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 43642254