Блог Дистанційної школи “Джерело”

BBC News про наших учнів з-за лінії вогню

Антон з Донбасу вчився у школі дистанційного навчання "Джерело", розташованій у Києві. У його селищі, яке контролюють бойовики, майже немає зв'язку, але залишився інтернет, завдяки якому хлопець зміг вчитися - дивитися відео уроки, відправляти контрольні електронною поштою.

Паралельно Антон теж ходив до "днрівської" школи".

"Без навчання в дистанційній школі знань не було б взагалі. У "ДНР" не викладали українську, вчителі забивали на фізику. Вести уроки приходило якісь знайомі директора школи, які не мали жодного стосунку до освіти. Могли дати завдання - читай ось цей абзац - і піти собі", - розповідає тітка Антона Ольга.

При цьому у школі "ДНР" хлопець нікому не говорив, що паралельно вчився в українській школі. Каже, що вчителі влаштували цькування його однокласниці, яка розповіла, що навчається у школі у Волновасі на українській території.

Багато з тих, хто вступає до вишів у Києві, бояться розказувати про себе через страх за своє життя і за рідних, які залишаються з іншого боку лінії розмежування.

Раз на рік він їздив на іспити до Києва. Тітка розповідає, що були випадки, коли хлопчик стояв по 15-17 годин у черзі на блокпостах.

Останній рік свого навчання Антон взагалі переїхав до столиці лікуватися - у нього знайшли невиліковну хворобу. Медики пояснили родині, що хлопчик захворів через стреси. Селище, де він жив, тривалий час було під сильними обстрілами.

Розповідаючи про свого племінника і його поневіряння, пані Ольга часто плаче.

"Платити за навчання ми вже не могли, грошей не було зовсім. На щастя, у школі "Джерело" знайшли спонсорів, які оплатити все. Завдяки цьому племінник зміг довчитися", - каже жінка.

У 2018 році Антон отримав атестат про повну середню освіту, здав ЗНО з української на 186 балів і збирається вступати до університету у Києві - хлопець мріє стати економістом або інженером. 

Проїхати кілька тисячі кілометрів, шість разів лінію зіткнення і перевірки озброєних людей - все це, щоб скласти тести ЗНО, - довелося і випускнику з Донбасу Саші.

Він тричі їздив на тести з дому до Києва, але про свої пригоди згадує легко: "Що тут такого? Для мене це вже звична частина життя - проїжджати КПП. Я навіть не нервував".

З легкістю Саша розповідає і про навчання у школі "ДНР": каже, що там залишились його улюблений вчитель математики і друзі.

Правда, за його словами, програма значно відрізнялася від української школи - наприклад, стало більше історії Донбасу і російської мови, і було важко одночасно вчитися в обох.

Олена Кузьменко, директор дистанційної школи "Джерело", де навчаються десятки дітей з окупованих територій, каже, що такі діти вже стільки всього побачили, що дуже рано стали дорослими.

"Я, коли їх слухаю, то не можу повірити. Це діти з такими долями, за кожною дитиною з Донбасу є дуже сумна історія", - розповідає вона.

Колись Саша мріяв стати пожежником, а зараз планує вступити на технічну спеціальність. На тестах він набрав не дуже багато - 130 балів з української, 100 балів з математики, але при цьому не засмучується і збирається подавати документи до коледжу у Слов'янську і гірничого інституту в Дніпрі. 

Джерело: bbc.com

Залишити коментар
Секретаріат школи (8:00-17:00):
+38 097 770 50 30
+38 099 770 50 30
Директор школи (10:00-18:00):
+38 068 864 31 80
+38 095 551 85 79
Помічник директора з організаційних питань Альтернативних закладів (10:00-18:00)
+38 067 456 17 11
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
dist.educ1@gmail.com
skype: cdo.dzherelo
viber: +38 068 864 31 80
НАДІСЛАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ
Україна
03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12, оф. 101
ЗАВІТАТИ ДО ОФІСУ
Відділення Нової пошти № 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр дистанційної освіти "Джерело", телефон +38 068 864 31 80
Технічна підтримка: support@cdo.org.ua