Блог Дистанційної школи “Джерело”

Новини
Новини
04.07.2020

Інтерв'ю Олени Кузьменко громадському радіо

Інтерв'ю про помилки освітніх та закладів і те, як їх подолати.

Олена Кузьменко: Ніхто не може сказати, наскільки довго будуть тривати ризики і загрози, які ми маємо на сьогодні. Наша команда впроваджувала високотехнологічну освіту ще з 2014 року як першопроходьці, ми маємо вже шість років досвіду. І завдяки цьому досвіду, я стверджую, що на сьогодні, на жаль, у населення відбувається понятійна плутанина з поняттями – що таке дистанційна освіта. Адже просто відправити завдання на електронну пошту і примітивно отримати відповідь – це теж дистанційна. Проте плутанина полягає у тому, що дистанційна форма навчання має ще власні підвиди. Наприклад, працює дистанційно школа  чи заклад, як наш, – і це цілий відокремлений навчальний сайт з усім інструментарієм, з онлайн-консультаціями, з повним інтерактивним контентом, з комунікацією з вчителями, з участю в олімпіадах. Це – високотехнологічна дистанційна освіта, коли дитина має єдину точку доступу до навчального самодостатнього сайту, де повністю відбувається освітній процес.

Тому, безумовно, коли батьки побачили, що у більшості заклади освіти не справилися, неякісно надали послугу дистанційної освіти, то зробили такі поспішні висновки. Проте приклади наших дітей, які йшли свідомо вчитися дистанційно, показують, що дистанційна освіта може працювати якісно.

На дистанційній освіті у дистанційному закладі вчителі працюють, як годинник. У них є розклад онлайн-консультацій, тобто будь-яка дитина може щотижня, з кожним вчителем мати до двох годин онлайн. Вони перевіряють файлові роботи і пишуть на них бали, якщо бали знижено, пояснюють – чому. Діти можуть попросити другу спробу, щоб підвищити результат, щоб не погасити мотивацію як складову емоційного інтелекту в дитини. Тому все зводиться до того, що, на жаль, є велика частина вчителів, яким у зв’язку із своїм поважним віком, великим досвідом суто денного викладання, дуже складно опанувати IT-технології. А в нас кожен вчитель мистецтва і технології праці, паралельно IT-фахівець.

Що раджу я як директор дистанційної школи колегам денних закладів? Щоб ви сформували у себе актив більш, можливо, молодих або людей, які хочуть розвиватися і опановувати IT-технології попредметно. Щоб у вас був визначений інструментарій, яким ви користуєтеся чітко у закладі, тоді для вас це буде виходом у період карантину.

Поради для денних шкіл на період карантину

Перше. Коли денний заклад переходить на підтримуючу форму дистанційного навчання в режимі карантину, необхідно, щоб педагоги-предметники проводили онлайн-зустрічі, де діти виконують завдання в онлайн-режимі.

Друге. Бажано, щоб до вересня кожний заклад виробив власний механізм і алгоритм того, як швидко можна перейти на механізм дистанційної освіти. Там має бути прописано все: інструкція для батьків, інструкція для учнів, і ці інструкції закладають основи алгоритму.

Третє. Педагог у дистанційному закладі працює на всі 100%. Він перевіряє тести, завдання, готується до уроків, поновлює контент тощо.

Повну версію розмови можна прослухати за посиланням.

Залишити коментар
Директор "ЦДО "Джерело"
Кузьменко Олена Анатоліївна:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00
Секретаріат "ЦДО "Джерело":
Приймальні дні Вт-Чт з 10:00-17:00
Директор "ЦДО "Джерело Плюс"
Каран Вячеслав Вікторович:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00

Секретаріат ЦДО "Джерело Плюс":
Приймальні дні Вт-Чт з 10:00-17:00
Адміністратор школи:
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту (виключно Атестація)
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело Плюс":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело Плюс",
телефон +38 096 438 87 38
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 40345655
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело Плюс»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 43642254