Блог Дистанційної школи

КУТОЧОК ЖУРНАЛІСТА

Київський Ботанічний сад імені Фоміна

Наші учні та батьки переконалися, що пальми квітнуть узимку )))

Нині цей зелений оазис займає 22 га, де розміщено 17 теплиць і 12 оранжерей. Його колекція налічує 8 тис. видів рослин, 4 тис. з них – тропічні і субтропічні.

Рішення про закладення в Києві університетського ботанічного саду було прийнято в 1833 році, коли і сам Університет ще тільки створювався. Тоді в Київ почали звозити рослини з ботсаду Волинського ліцею, розформованого в Кременці, з Гомельського маєтку графа Румянцева та інших зібрань флори. І тільки 22 травня 1839 року перший ректор Київського університету ім. Святого Володимира Максимович разом з архітектором Беретті й директором ботсаду Траутфеттером обрали для закладення саду горбкуватий пустир за майбутнім червоним корпусом, де протікала Либідь і паслася худоба. Більш-менш завершений вигляд університетський сад набув лише в 1852 році, коли територію обгородили.

 

Височенний кліматрон – тропічне царство Києва! Тут всіх нас здивувала своїми розмірами і формами незвичайна пальма – юбея чудесна з Чилі. Їй понад 150 років, висота близько 20 м. Стовбур діаметром понад метр дуже схожий на ногу гігантського слона. У природі цих рослин практично не залишилося – їх знищили через солодкий сік. Загалом колекція пальм, що нараховує 63 види, унікальна. За деякими з них звертаються навіть ботсади країн, з яких ці дерева родом.

         Щиро вдячні Вчителям Олені Олегівні, Івану Івановичу за ідею та організацію такої позитивно-пізнавальної екскурсії!

Автор: Олена Кузьменко

 
ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР