Блог Дистанційної школи “Джерело”

Дистанційна освіта очима батьків хоумскулерів. Розповідь Тетяни

Катерина Когут, психолог «Центру дистанційної освіти «Джерело», 2018

Про те, як живеться батькам хоумскулерів сьогодні розповідає чарівна Тетяна, мама двох дітей.

Тетяна працює в сфері автоматизації бухгалтерського та управлінського обліку. Чоловік - в керівництві будівельної компанії (юридичний напрямок). Робота забирає багато часу.

Чому відмовилися від звичайної школи? Набридли нескінченні скарги вчителів на поведінку сина. Та те, що у нього не було жодного бажання вчитися. Наш день виглядав так - школа до 16, а потім починалася вечірня зміна для мене і для сина. Обурювала система порівнювання дітей на уроках - хвалять лише відмінників, публічно оголошують оцінки тощо. Все це мене абсолютно не влаштовувало. Посеред чверті терпець урвався і нами було прийняте рішення змінити школу. Син категорично відмовився переходити з традиційної школи до традиційної, тому почали шукати альтернативу.

Якою була реакція нашого оточення? Різна реакція. Половина цікавилися і розпитували, інша половина - не зрозуміли і не сприйняли наше рішення.

Як живеться батькам хоумскулерів? Це простіше, ніж бути батьками учня звичайної школи, який не хотів вчитися.

Чи допомагаємо зараз із уроками? Допомагала перших півтора місяця. Зараз немає часу. Тому навіть не знаю, що він там робить. Але думаю, що буду допомагати, є складні предмети і тести.

Які проблеми у нас виникали? Іноді доводиться дзвонити і будити - може довго спати. Складнощі з деякими предметами вирішили, взявши репетиторів. Проте ще лишається проблема із відсутністю розмовної англійської. Проблеми зі спілкуванням вирішили наступним чином: ходимо на футбол, на дні народження, до колишніх однокласників тощо.

Якою мені вбачається мета освіти дітей? Мабуть, допомогти пізнати їм навколишній світ та здобути достойну вищу освіту в майбутньому.

Чи є необхідність у спілкуванні з іншими батьками хоумскулерів? Такої гострої необхідності, як у звичайній школі, немає. Зручно кооперуватися, щоб відвозити на екскурсії, допомагати з окремими уроками тощо. З нашого колишнього класу вже троє дітей навчається в "Джерелі". Тож мені цілком вистачає спілкування.

Які переваги дистанційної форми навчання? Спокійні вечори, без нервів та домашніх завдань. Подобається, що ти бачиш кінцеву мету по кожному предмету. Є шкала уроків і якщо ти все здаєш раніше, то настануть канікули раніше. Відразу оцінюється урок в більшості випадків, можеш виконувати те, на що є настрій та натхнення в дану хвилину.

Що можна порадити тим, хто має намір обрати для своєї дитини такий формат навчання? Тим, хто думає переходити на дистанційне навчання чи ні, рекомендую не думати, а переходити. Те, що з'являється вільний час у всій сім'ї і у дитини великий плюс.

Дякуємо Тетяні за надзвичайно цікаву та змістовну бесіду! Далі буде...

Автор: Катерина Когут

Коментарі
Ульяна 04.11.20 - 14:37:47
Катерина плутає поняття дистанційна форма і заочна форма. Дистанційна форма-коли вчитель спілкується з учнем засобами відео звязку. Тут же ми бачимо заочну, самостійну роботу без вчителя. Дуже прикро за необізнанність наших батьків.
Залишити коментар
Директор "ЦДО "Джерело"
Кузьменко Олена Анатоліївна:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00
Секретаріат "ЦДО "Джерело":
Приймальні дні Пн-Пт з 09:00-17:00
Директор "ЦДО "Джерело Плюс"
Каран Вячеслав Вікторович:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00

Секретаріат ЦДО "Джерело Плюс":
Приймальні дні Пн-Чт з 09:00-17:00
Адміністратор школи:
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту (виключно Атестація)
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело Плюс":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело Плюс",
телефон +38 096 438 87 38
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 40345655
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело Плюс»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 43642254