Блог Дистанційної школи “Джерело”

Час - це найцінніший наш ресурс....

Наша учениця 11-го класу Олександра Микитюк поділилася своїм досвідом навчання в дистанційній школі. Чому пішла та що радить майбутнім учням - читайте нижче: 

Розкажи про своє навчання в звичайній школі? Чому ти захотів спробувати вчитися за допомогою новітніх освітніх технологій?

Не подобається система та методи навчання в моїй школі. Коли була молодша, то все влаштовувало, але в 9 класі стала якось більш свідомою і почала розуміти, що я більше не хочу й не можу тут вчитися. Я зрозуміла, що половина мого часу просто проходить даремно, тому що мені не цікава більшість предметів, і я приходжу в школу без бажання, просто, щоб відсидіти всі 7-8 уроків, як обов‘язок, і нарешті піти додому, і, що я більше так не хочу, якщо я можу щось змінити. До того ж, я себе не дуже комфортно почувала в такій великій кількості людей. Я зрозуміла, що знаходжусь в оточенні людей, які мислять абсолютно по іншому, в яких інші моральні принципи та пріоритети (не в кращому сенсі).

Чи був страх, чи навпаки радість, коли ти зрозумів, що більше не треба ходити до звичайної школи?

Це було щось середнє, більш схоже на хвилювання та передчуття чогось нового. Було одночасно і радісно, що не треба нікуди йти, але в той же час був страх і сумнів: чи сподобається, чи не буде тут гірше.

Як швидко пройшла в тебе адаптація до навчального сайту? Які труднощі виникли? Що сподобалося?

Спочатку все було дуже погано. Я не розуміла, як це все робити, як встигати, намагалася писати конспекти кожного уроку, а це було неможливо, тому перший тиждень я провела просто сидячи вдома в істериці та паніці і не розуміла, як можливо так вчитися. Мабуть, тільки через місяць я вже з усім розібралася, але через це в кінці першого семестру було багато хвостів... Дуже сподобалась куратор, одразу звернулася до неї за порадою щодо того, як і що робити, вона все розповіла і попросила дітей з класу допомогти, і мені одразу написали 3-4 однокласники з купою порад. Всі знаходяться в дуже дружніх стосунках, у вайбері є група, де тобі завжди допоможуть.

Чи подобається тобі вчитися дистанційно? Що тобі до вподоби, а що хотілося б удосконалити?

ТАК, подобається. Якби не подобалось, я б тут не вчилася) З того, що подобається: 1) ти можеш вчитися будь-де, звісно, де є інтернет, але навіть, якщо ти кудись їдеш, де не буде можливості відкрити сайт, можна поробити скріншоти/ фото/роздрукувати; 2) ти сам обираєш, скільки часу тобі потрібно вчити кожен предмет залежно від твоїх потреб; 3) власне, завдяки цьому на навчання витрачається набагато менше часу: ти приділяєш більшість часу улюбленим та потрібним тобі предметам і залишається багато вільного часу; 4) в будь-який час ти можеш написати вчителю, і він відповість дуже швидко. Кожного тижня проводяться онлайн-консультації або ти сам можеш домовитися з вчителем і вирішити всі питання. 5) ніхто ні з кого не насміхається, не принижує, не потрібно переживати, що тебе зараз викличуть до дошки і т.д. Тобто, стає набагато легше морально та психологічно, немає тиску з боку вчителів та однокласників. З того, що хотілося б удосконалити: 1) було б набагато краще, якби було більше відео-уроків від вчителів, а не тільки текст; 2) з деяких предметів хотілося б більш детального пояснення(наприклад по математиці. 3) не з усіх предметів однакове оцінювання. З деяких підсумкові тести дуже легкі і складаються з питань, які вже були у попередніх тестах, в той час як, наприклад, з історії кожен тест дуже складний, і не встигаєш відповісти на всі питання.

Як ти організовуєш свій день? Скільки часу витрачаєш на навчання та свої хобі? На що витрачаєш свій вільний час?

У мене немає якогось точного графіку, кожного дня може бути по-різному. Можу щось зробити наперед, а потім кілька днів або тиждень не робити нічого. Зазвичай більшість часу витрачаю не на шкільні предмети, а на курси, хоббі та улюблені справи.

Ти вважаєш себе самостійним? Чи хочеш спільно з нами вчитися самостійності?

Не вважаю себе поки що самостійною, але буду до цього прагнути.

Чи не сумуєш ти за звичайною школу, однокласниками? Чи з’явилися в тебе нові друзі? Чи товаришуєш ти зі «старими» однокласниками?

Чесно кажучи, за школою взагалі не сумую, хоча думала, що буде навпаки. Оскільки я не дуже комунікабельна людина, то мені так навпаки стало набагато легше. З подругами ми продовжуємо бачитися й ніщо нам не заважає) Я вважаю, якщо є бажання спілкуватися, то завжди можна знайти для цього можливості та час.

Чи відвідуєш ти очні культурно-пізнавальні заходи та зустрічі з однокласниками у нашій школі? Чи плануєш таке відвідування?

Поки що тільки один раз була на зустрічі класу. Хотілося б відвідувати більше зустрічей та заходів з однокласниками та вчителями.

Що хотілося би побажати та порадити дітям, які хочуть змінити звичайну школу та вчитися вдома?

Хочу порадити не засмучуватися в перші декілька тижнів через те, що складно – це тільки напочатку так, потім ви звикнете до нового формату. Також, мені здається, треба подумати над причинами того, чого вам спало на думку перейти на дистанційне навчання - просто лінь ходити до школи та вчитися або ви дійсно вважаєте, що школа забирає ваші можливості для саморозвитку/ вам некомфортно в такому оточенні. Можу сказати, що тут залежить тільки від вас, які знання ви здобудете. Ви можете просто списати й отримати гарну оцінку, а можете вчити і знати те, що вам потрібно, й не зважати на оцінки, тому що це просто цифри, і тільки вам вирішувати, що за ними ховається.

Автор: Олександра Микитюк, Оксана Веселка, Дарина Куц

Залишити коментар
Директор "ЦДО "Джерело"
Кузьменко Олена Анатоліївна:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00
+38 068 864 31 80 (Viber)
+38 095 551 85 79
dist.educ1@gmail.com
Секретаріат "ЦДО "Джерело":
Приймальні дні Пн-Пт з 09:00-17:00
+380 97 770 50 30 (Viber)
+380 99 770 50 30
sekretar.dzherelo@gmail.com
Директор "ЦДО "Джерело Плюс"
Каран Вячеслав Вікторович:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00
+38 095 750 70 30 (Viber)
dist.educ1plus@gmail.com

Секретаріат ЦДО "Джерело Плюс":
Приймальні дні Пн-Чт з 10:00-17:00
+38 067 980 90 80 (Viber)
+38 066 980 90 80
sekretar.dzhereloplus@gmail.com
Адміністратор школи:
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту (виключно Атестація)
+38 099 007 70 50 (Viber)
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело Плюс":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело Плюс",
телефон +38 096 438 87 38
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 40345655
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело Плюс»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 43642254