Блог Дистанційної школи “Джерело”

Дистанційна освіта очима вчителів

Вітаємо, друзі! Дякуємо, що залишаєтеся з нами! ;) А ми продовжуємо нашу серію інтерв’ю «Дистанційна школа очима вчителів». І сьогодні ви матимете змогу познайомитися з вчителем географії Михайлом Мухінським.

- Вітаємо, Михайле!

- Привіт! Як вже було сказано вище, я викладаю географію в дистанційній школі "Джерело". Так трапилося, що бажання бути вчителем у мене не було. Точніше його не було, коли я думав про традиційну освіту. Після закінчення університету я був впевнений, що не буду працювати в школі. Але моя думка одразу змінилася, коли я дізнався про створення сучасної дистанційної школи "Джерело". Тут я працюю з самого початку, тому знаю багато переваг та недоліків дистанційного навчання.

- Михайле, скажіть, якому типу навчання Ви надаєте перевагу: традиційному чи дистанційному? Чому?

- На це питання не можна дати однозначної відповіді, оскільки кожен тип навчання має свої переваги та недоліки. Проте я особисто більше схильний до дистанційного навчання. Воно дає змогу обирати власний ритм життя, але в той же час потребує набагато більшої самостійності та організованості, на відміну від традиційного.

- З якими труднощами Ви, як учитель, зіткнулися під час роботи у сфері дистанційної освіти?

- Спираючись на досвід роботи в школі "Джерело", можу підсумувати, що найбільше труднощів виникало під час підготовки навчального контенту. Дистанційне навчання побудоване таким чином, що уроки на навчальній платформі повинні бути доступними для учнів за весь навчальний рік. Тобто, з першого уроку і по останній, враховуючи налаштування тестових робіт, письмових і т.д.

- Які переваги та можливості, на Вашу думку, відкриває як для вчителів, так і для дітей дистанційна освіта?

- Головна перевага, як я вже казав, це можливість жити за власним  итмом. Займатися навчанням та викладанням уроків можна будь-де. Головне - це наявність інтернету. Дистанційна освіта не змушує, не підганяє, не створює рамок, не заважає займатися улюбленими справами. Вона не має шкільного дзвоника кожні 45 хвилин, що дає можливість вчитися стільки, скільки цього потребує учень. Дистанційна освіта дозволяє навчатися як по-урочно, так і по-предметно. Саме примусовий характер є великим мінусом традиційної освіти.

- Які позитивні зміни в успішності учнів Ви вже встигли помітити? Чи краще учні засвоюють матеріал, навчаючись дистанційно (= самостійно)?

- І знову повторюся, що дистанційна освіта вимагає від учня самостійності та організованості. З цього і випливає успішність та засвоєння матеріалу. Це важко оцінити за короткий проміжок часу,
але, порівнюючи успішність та якість навчання окремих учнів можна помітити, що дистанційна освіта підходить не для всіх. Одні учні самоорганізовуються та користуються перевагами дистанційного навчання, а інші продовжують навчатися за методом традиційної школи - "Я собі тихесенько посиджу на останній парті, а потім якось буде..".

- Як Ви вважаєте, чому сприяє дистанційна освіта загалом у світі та в Україні зокрема?

- Насамперед - це можливості. Якщо є бажання вчитися - це можна робити в будь-якій школі, чи то традиційній, чи дистанційній. Але традиційна освіта, з її пострядянськими стандартами, помітно відстає від нової дистанційної освіти. Дистанційна освіта в Україні тільки розвивається, але, як на мене, вже має ряд позитивних відмінностей від традиційної. Можливостями дистанційної освіти скористалися учні з окупованих територій, учні з особливими потребами, переселенці, біженці, діти, що часто хворіють, і т.д. Тому, сміливо можна сказати, що дистанційна освіта сприяє розвитку та надає нові можливості. Головне - вміло ними скористатися.

Залишити коментар
Директор "ЦДО "Джерело"
Кузьменко Олена Анатоліївна:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00
Секретаріат "ЦДО "Джерело":
Приймальні дні Пн-Пт з 09:00-17:00
Директор "ЦДО "Джерело Плюс"
Каран Вячеслав Вікторович:
Приймальні дні Вт та Чт з 10:00 до 17:00

Секретаріат ЦДО "Джерело Плюс":
Приймальні дні Пн-Чт з 09:00-17:00
Адміністратор школи:
оформлення хоумскулерів БЕЗ доступу до навчального сайту (виключно Атестація)
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80
Відділення Нової Пошти ЦДО "Джерело Плюс":
№ 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело Плюс",
телефон +38 096 438 87 38
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 40345655
Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр дистанційної освіти «Джерело Плюс»
Юридична адреса: 03134, м. Київ, вул. Симиренка, 12
ЄДРПОУ: 43642254