Блог Дистанційної школи “Джерело”

Тут тільки свобода, впевненість в собі, моральна повноцінність і щастя.

Сьогодні хочемо поділитися з Вами досвідом дистанційного навчання нашої учениці 11-го класу Анастасії Засімчук. 

Розкажи про своє навчання в звичайній школі? Чому ти захотів спробувати вчитися за допомогою новітніх освітніх технологій?

Якщо коротко, то в дитинстві я багато хворіла, тому досить часто пропускала школу. І замість підтримки та допомоги вчителів, я отримала зневіру, упереджене ставлення та відсутність активного шкільного життя, занижені оцінки майже з усіх предметів, розбиту індивідуальність, постійні сумніви у собі та психосоматичні приступи, з якими борюся і зараз.... Мені дуже хотілося брати участь у конкурсах, концертах, я дуже хотіла стати старостою і жити повноцінним шкільним життям і була готова на всі труднощі, що могли би спіткати мене по дорозі, але із моїми навішаними ярликами і стереотипи це було зробити важко... Хоча в 9 класі ситуація трішки налагодилася, та на той момент я дуже втомилася від усіх обговорень і пліток і перейшла до коледжу. Ставлення вчителів до мене там, можна сказати, повернуло мене до життя. Я відчула себе справжньою людиною, яка може все, яку цінують, поважають і в якій відчувають потребу. Немає ніяких ярликів, стереотипів. Тільки свобода, впевненість в собі, моральна повноцінність і  щастя. Нове життя... У той час мені це було дуже необхідно. Але запропоновані спеціалізації в цьому коледжі не були тим, чим би я хотіла займатися, хоча я була кращою в групі, і контингент там був не для мене. Так що я вирішила спробувати те, чого бажала моя мама ще з першого класу. І ось я тут.

Чи був страх, чи навпаки радість, коли ти зрозумів, що більше не треба ходити до звичайної школи?

Звичайно був страх, страх дефіциту спілкування, того, що я не зможу вчитися самостійно, і що моя лінь переможе. І безумовно те, що це робота за комп'ютером і мені буде важко. Радість прийшла пізніше...

Як швидко пройшла в тебе адаптація до навчального сайту? Які труднощі виникли? Що сподобалося?

Десь  тиждень мені було трохи тяжко, бо я майже не працювала за комп'ютером до цього. Але потім мені все стало зрозуміло та легко.

Чи подобається тобі вчитися дистанційно? Що тобі до вподоби, а що хотілося б удосконалити?

Десь наприкінці другого семестру я навіть розробила стратегію того, як вчитися тут краще та як розраховувати час. Так мені подобається, але все-таки вчитися з людиною, справжнім вчителем, без сумніву, краще ніж з комп`ютером. Але особисто у мене виник один мінус, у мене майже зникли вихідні, бо я вчуся в будь-який день, проте я це виправлю. А загалом система навчання мені подобається. Порада для батьків, не слухайте людей, які говорять, що дистанційна освіта - це повільна деградація, і що тут відсутній контроль. Це неправда!!!

Як ти організовуєш свій день? Скільки часу витрачаєш на навчання та свої хобі? На що витрачаєш свій вільний час?

Головний пункт - це те що я прокидаюся не о 6 годині ранку, але все ж таки до 12 я не сплю. Тут я встигаю все і не так  втомлюся , чого не можна сказати про звичайну школу. Там у тебе два шляхи: або навчання, або реалізація себе, хобі і тощо. Тут все інакше, тут ти можеш встигнути все, якщо правильно розрахуєш час. Я думаю, співвідношення 60(школа)/40 (інше). Вільний час витрачаю на дуже багато важливих для мене речей.

Ти вважаєш себе самостійною? Чи хочеш спільно з нами вчитися самостійності?

Так, авжеж.

Чи не сумуєш ти за звичайною школу, однокласниками? Чи зявилися в тебе нові друзі? Чи товаришуєш ти зі «старими» однокласниками?

Думаю, що так. Не зважаючи на все погане у моїй попередній школі, все-таки було щось гарне. Наприклад, те, що приємно згадувати, все-таки 9 років життя віддано. І, звичайно, нові знайомства були та будуть адже на школі спілкування  не закінчується.

Чи відвідуєш ти очні культурно-пізнавальні заходи та зустрічі з однокласниками у нашій школі? Чи плануєш таке відвідування?

Так, звичайно. Мені подобаються ці зустрічі, там завжди весело і атмосферно, можна знайти нові знайомства та краще пізнати своїх однокласників, а також поспілкуватися з вчителями.

Що хотілося би побажати та порадити дітям, які хочуть змінити звичайну школу та вчитися вдома?

Найголовніше, що стосується кожного учня, це бажання вчитися та розуміння того, що це потрібно саме для себе і що без цього ніяк. Варто також навчитися відпочивати та виділяти  достатньо часу на освіту, не забивати на неї. Серйозно ставитися до себе і до свого майбутнього, бути впевненим, самостійним і правильно розраховувати час. Тоді, коли людина це усвідомлює, взагалі не має значення форма навчання.

Хай щастить...

Автор: Анастасія Засімчук, Оксана Веселка, Дарина Куц

Залишити коментар
Директор (Пн-Пт з 10:00-18:00):
+38 068 864 31 80 (Viber)
+38 095 551 85 79
dist.educ1@gmail.com
Прийом в офісі школи:
Вівторок та Четвер з 14.00 до 17.00
 
Помічник директора з організаційних
питань Альтернативних закладів
та Індивідуальних хоумскулерів
БЕЗ доступу до навчального сайту
(Пн-Пт з 14:00-18:00)
+38 067 456 17 11 (Viber)
Прийом в офісі школи:
Понеділок та Четвер з 15.00 до 18.00
Секретаріат (Пн-Пт з 9:00-17:00):
+380 97 770 50 30 (Viber)
+380 99 770 50 30
sekretar.dzherelo@gmail.com
Технічна підтримка:
support@cdo.org.ua
Адреса:
Україна, 03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12, оф. 101
Відділення Нової пошти № 190
м. Києва, отримувач ТОВ "Центр
дистанційної освіти "Джерело",
телефон +38 068 864 31 80