Блог Дистанційної школи “Джерело”

Хоумскулінг: Q&A

Учениця 8 класу Ангеліна Суржик поділилася своїм досвідом дистанційного навчання: 
Якщо чесно, то я довго не хотіла про це писати, тому що, ну, навіщо, якщо і так все зрозуміло, це ж елементарно, Ватсон, та і не хочу я в 100500-й раз відповідати на ці питання, дістали-вони-менееееее. Але, насправді, ще 7 місяців назад я і не розуміла, що це за чудо чудне та диво дивне ваше дистанційне навчання, і не знала, чи переходити мені на нього взагалі, чи потрібні мені ці проблеми на мою голову, якщо під вікнами в мене стоїть чудовий навчальний заклад. 

Тому, тут мають бути урочисті фанфари, питання, які мені задавали після фрази «Я вчуся вдома». 
1. А ти не сумуєш за однокласниками?/А в тебе взагалі є друзі?/ А ти взагалі коли-небудь спілкуєшся з людьми?/ А ти не сидиш в темній холодній печері абсолютно одна, забута та покинута усіма?! 
Ні. Почнемо з того, що я не сиджу в темній печері, а в комфортній кімнаті з чаєм, іноді з пледом та ноутбуком. Вже можна ловити з підлоги щелепи. 
А якщо серйозно, багато людей, з якими я спілкуюся, не стали би переходити на домашнє навчання саме через однокласників. У мене в класі не було близьких друзів, якось не склалося, тому саме про це, якщо чесно, сильно і не замилювалася. 
З ким я спілкуюсь? Well, власне, з тими, з ким спілкувалася і раніше. Як приклад можна навести чудовий колектив в театральній студії  та ще декількох неймовірних людей. 
З моїми нинішніми однокласниками (так, вони є у мене, омайгад) ми бачились цілих три рази, і дуже навіть круто поспілкувалися. 
2. А це не складно?
І так, і ні. Щоб самій освоювати страшну та жахливу шкільну програму, потрібні зусилля, але це не так страшно, як може видатися на перший погляд. Піднімати себе з дивану і штовхати себе в протилежний бік від відео з котиками в сторону навчання – ОСЬ ЦЕ ось важко. 
3. А ти не хочеш повернутися назад? 
Ще запитайте мене, чи не хочу я випити величезне відро морквяного соку (терпіти не можу морквяний сік). 
4. Але ж ти можеш подивитися всі відповіді в інтернеті!
Можу. Так саме, як і на уроці під партою. Все залежить від того, чи хочу я взагалі щось вивчити. 
Крім того, в деяких контрольних є завдання, відповіді на які самому треба знайти в інтернеті. Вміння швидко знаходити потрібну тобі інформацію зараз не менш важливо, ніж розписувати величезні хімічні рівнянні. (Не маю нічого проти рівнянь!) 
5. А як ти вчишся? 
Якщо чесно, без поняття, як все влаштовано в інших школах, але, думаю, як-небудь дуже схоже. Є шкільний сайт, до якого мені першого вересня виклали логін та пароль, пароль я одразу змінила. В моїй школі є декілька типів навчання. Два основні – це стандарт та екстерн. 
У стандартів все влаштовано практично так само, як і в звичайній школі, з єдиною різницею: ти сидиш вдома. Є розклад уроків на кожен день, є контрольні та тести, є, власне, уроки. Там можуть бути пояснення вчителя (текст/відео), сторінки з підручника чи взагалі іншої книжки, карти, відео, музика, фото, та все, що завгодно взагалі. Навіть картинки з котиками. Всю цю прєлєсть ти вчиш, здаєш та отримуєш за неї оцінки. 
Я екстерн. 
В мене є від однієї до п’яти контрольних по одному предмету за семестр (в середньому, дві-три), які мені подтрібно здати. Середня оцінка за них і марширує до мене в табель, весело та з танцями. До решти матеріалу в мене теж є доступ, я його можу проходити та здавати, як і коли мені зручно.
Ще одна маленька різниця: проходити матеріал я можу, взагалі, коли хочу. Прямо взагалі. Можу здати половину в останній тиждень травня, можу пройти чотири класи за рік.

 

Автор: Ангеліна Суржик

Залишити коментар
Секретаріат школи (8:00-17:00):
+38 097 770 50 30
+38 099 770 50 30
Директор школи (10:00-18:00):
+38 068 864 31 80
+38 095 551 85 79
Помічник директора з організаційних питань Альтернативних закладів (10:00-18:00)
+38 067 456 17 11
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
dist.educ1@gmail.com
skype: cdo.dzherelo
viber: +38 068 864 31 80
НАДІСЛАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ
Україна
03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12, оф. 101
ЗАВІТАТИ ДО ОФІСУ
Відділення Нової пошти № 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр дистанційної освіти "Джерело", телефон +38 068 864 31 80
Технічна підтримка: support@cdo.org.ua