Блог Дистанційної школи “Джерело”

Нова хвиля небезпечних віртуальних ігор

Любі батьки, якщо Ви шукаєте, як уберегти своїх дітей від нової хвилі небезпечних віртуальних ігор – це означає, що Ви вже змогли перетворити складну ситуацію на ресурсну (ту, яка піде на користь і на благо Вам).

Як? - Ви побачили проблему і готові докласти зусиль, щоб з неї вийти або щоб вона Вас не торкнулась. Тепер лишилось лише зрозуміти : як це зробити?

В правильно сформульованому запитанні завжди можна знайти відповідний ключ - відповідь.

Тож пропонуємо чітко сформулювати запитання:

1) Що робити, щоб моя дитина не потрапила під уплив небезпечних віртуальних ігор?

або

2) Що робити, щоб допомогти моїй дитині вийти з-під впливу небезпечних віртуальних ігор?

І відповідь стає очевидною:  будувати/створювати з дитиною щасливі стосунки. Стосунки, в яких би дитина була щасливою, в яких дитині перебувати було б приємніше, ніж у віртуальному світі.

Звісно ж дитині буде складно відмовитись від віртуальних ігор, якщо їх просто заборонити. Тому їй одразу потрібно запропонувати якусь альтернативу, що допоможе «безболісно» подолати погану звичку.

Кожні стосунки, як і кожна особистість – індивідуальні і неповторні, тому універсального рецепту щасливих стосунків не існує. Проте є щось універсальне: любов, комфорт, щирість та сімейний затишок, які допомагають дитині перемогти будь-які негаразди.

Є певні ключики (алгоритми), які допомагають в тій чи іншій ситуації. Тож я пропоную Вам продіагностувати свою ситуацію і підійти до вирішення проблеми творчо ;) Бо Ви – саме та людина, яка найкраще знає саме Вашу ситуацію, і значить найближча до саме Вашого вирішення. Але якщо Ви відчуваєте потребу в допомозі – то не соромтесь звернутись до хорошого психолога, який проведе Вас до Ваших відповідей.

І так, спершу:

1. Що робити, щоб моя дитина не потрапила під вплив небезпечних віртуальних ігор?

- ПРАВДИВО продіагностувати:

(прочитайте ці запитання, максимально розслабтесь, і створіть чіткий намір правдиво слухати відповіді, що будуть приходити як природня реакція на запитання)

1) чому я боюсь, що моя дитина потрапить під дурний вплив?

2) цей страх особисто мій (зсередини)? Чи він має характер зовнішньої масової панічної атаки? Якщо він зовнішній, то чим саме він мене торкається (що дзеркалить мені)?

2) чи довіряю я своїй дитині?

3) чи може моя дитина без страху поділитись зі мною будь-чим?

4) як я реагую, коли моя дитина ділиться зі мною тією інформацією, яка мені не подобається?

5) чи проявляю я засудження до своєї дитини (явно чи на рівні не озвучених відчуттів) чи якісь інші негативні емоції?

6) чи відчуває моя дитина, що я її люблю і приймаю такою, якою вона є?

7) як я можу зробити стосунки зі своєю дитиною більш щасливими?

 

В іншому випадку:

2. Що робити, щоб допомогти моїй дитині вийти з під впливу небезпечних віртуальних ігор?

- також ПРАВДИВО продіагностуємо:

(прочитайте ці запитання, максимально розслабтесь, і створіть чіткий намір правдиво слухати відповіді, що будуть приходити як природня реакція на запитання)

1) чому моїй дитині більш подобається проводити час у віртуальних іграх?

2) які свої потреби вона там реалізує?

3) чого їй не вистачає в реальному світі, щоб бути щасливою?

4) від чого вона ховається у віртуальні ігри?

5) що я можу зробити, щоб допомогти своїй дитині почувати себе щасливою в реальних стосунках зі мною? з іншими людьми? і в реальному світі вцілому?

6) чи може моя дитина без страху поділитись зі мною будь-чим?

7) як я реагую, коли моя дитина ділиться зі мною тією інформацією, яка мені не подобається? Або коли вона ділитись емоціями, які мені не подобаються?

8) як я можу налагодити контакт зі своєю дитиною і принести в стосунки довіру, тепло, любов?

9) які мені потрібно зробити для цього кроки?

Перша реакція на запитання найчастіше є найбільш правдивою. Тут дуже важливо ПРАВДИВО почути Себе, а не своє еґо.  Еґо завжди схильне виправдовувати ті наші прояви, які нам самим на глибинному рівні не подобаються. Але це є найважливіший і найперший ключ: ЧЕСНО зізнатися, що мені не подобається в мені. Тільки побачивши і визнавши негативні прояви, ми зможемо їх відпустити. Опісля ВАЖЛИВО поселити на їхнє місце ПОЗИТИВНІ риси, і якомога частіше проявляти їх, щоб вони вкорінилися.

Є певні універсальні ПОРАДИ (для обох випадків), з яких Ви можете обрати корисні саме для Вас:

1. Знайти мову любові своєї дитини.

Ми всі різні, а тому відчуваємо і сприймаємо цей світ по-різному. І те, що для однієї людини є проявом любові – для іншої може бути чимось зовсім іншим (як в казці про Лисичку і Журавля).

Якщо Ви хочете, щоб Ваша дитина відчувала, що Ви її любите – то треба проявляти їй свою любов за допомогою тієї мови, на якій їй це зрозуміло. Дуже добре це описав Гері Чепмен у книзі «5 мов істинної любові»

2. Щодня (РЕГУЛЯРНО) виділяти час на щасливі стосунки з дитиною.

Важливо розуміти, що стосунки як і люди – ЖИВІ. Тобто вони постійно в процесі. І дуже важливо ЩОДНЯ приділяти їм час, свою увагу і вкладати в них свої сили.

Це не означає, що потрібно 24 години на добу контролювати стосунки і бути в них. Від всього треба відпочивати. І всьому треба давати відпочити від себе))

Але зараз мова про інше. Наприклад: що буде, якщо Ви виростили квіточку, піклувались про неї, поливали, а потім протягом тиждня чи місяця не приділяли їй якісно свою увагу і не піклувалися про неї? – Вона загине (якщо це не кактус, звісно ж).

Іноді через певні обставини (завантаженість в інших сферах життя) батькам може не вистачати сил на якісні стосунки з дітьми. І в таким чином дитина шукатиме інших стосунків, і саме віртуальний світ (віртуальні ігри) може стати одним із штучних замінників справжніх стосунків.

Тож дуже важливо розставити правильно пріоритети і знаходити ЧАС і СИЛИ на те, що насправді  Вам дороге. І найкраще виділяти час на найдорожче і найважливіше – вранці і – найважливіше – ЩОДНЯ ;)

3. Допомогти дитині етично проявляти і переживати свої негативні емоції (сум, страх, гнів)

Діти вчаться не з повчань, а з прикладу. Ми можемо дати іншим лише те, що маємо самі. Тож для цього треба чесно продіагностувати себе: чи вмію я етично проявляти і переживати свої негативні емоції? Це також дуже глибока і важлива тема, і при потребі можна розібрати її глибше.

4. Допомогти дитині у створенні в її житті всіх видів любові

Життя людини дуже різностороннє. І чим старшою людина стає, тим більше видів любові входить в її життя: спочатку це любов батьків, потім в світі дитини (в усвідомленні) з’являються рідні і любов рідних, потім любов друзів, потім особлива людина (пара), потім однодумці і т.п. Таким чином, сама природа захищає людину від кризових ситуації, тому що коли приходять труднощі в стосунках в одній із сфер (наприклад, в стосунках з батьками в підлітковому віці), то любов в стосунках з іншими людьми не дає людині впасти в депресію і в якісь деструктивні дії.

5. В підлітковому віці особливо ВАЖЛИВО, щоб дитина мала авторитетного для неї старшого ДРУГА.

Мова йде про ДРУГА сім’ї. Найчастіше це друзі батьків або люди в близькому колі, доступному для спілкування і з головним критерієм для дитини: ця людина живе і виглядає так, як і мені хочеться. Цей критерій – є найбільшою мотивацією, що спонукає дитину йти за порадою до цього дорослого. Бо є питання і теми (особливо в підлітковому віці), які дитина не захоче обговорювати з батьками. І це нормально, бо в цей період життя, дитина виходить за рамки дитинства, і розширює кордони свого світу. І дуже добре, якщо Ви потурбуєтесь заздалегідь, щоб у Вашої дитини в колі доступного спілкування був такий старший друг, якому і Ви довіряєте.

Автор: Анна Гребінь

Залишити коментар
Секретаріат школи (8:00-17:00):
+38 097 770 50 30
+38 099 770 50 30
Директор школи (10:00-18:00):
+38 068 864 31 80
+38 095 551 85 79
Помічник директора з організаційних питань Альтернативних закладів (10:00-18:00)
+38 067 456 17 11
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
dist.educ1@gmail.com
skype: cdo.dzherelo
viber: +38 068 864 31 80
НАДІСЛАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ
Україна
03134, м. Київ,
вул. Симиренка, 12, оф. 101
ЗАВІТАТИ ДО ОФІСУ
Відділення Нової пошти № 190 м. Києва, отримувач ТОВ "Центр дистанційної освіти "Джерело", телефон +38 068 864 31 80
Технічна підтримка: support@cdo.org.ua